• Projekt Zdravá škola

Podstatou projektu Zdravá škola je vytvorenie zdravého prostredia v školách a výchova detí ku zdravým životným návykom a zdravie podporujúcemu správaniu.

Každá škola, ktorá v súčasnosti vzdeláva a vychováva mládež by mala mať na zreteli nielen svoje základné poslanie, ale aj zdravie žiakov, pedagógov a všetkých pracovníkov školy. Pretože život nemôže byť odtrhnutý od prostredia, vzdelanie a výchova by mali zahŕňať otázky týkajúce sa pochopenia nášho miesta v spoločnosti a prírode a našej zodpovednosti voči nej.

Projekt Zdravá škola je praktickým riešením, ako dlhodobo a cieľavedome pracovať s deťmi a rozvíjať v nich vzťah k rôznym tematickým oblastiam týkajúcich sa ich zdravia. Jeho vznik iniciovala Svetová zdravotnícka organizácia. Vychádzala pritom z presvedčenia, že vďaka projektu si deti zvýšia úroveň svojich vedomostí a osvoja si také správanie v každodennom živote, ktoré im napomôže rozvíjať ich telesný, duševný, duchovný a sociálny potenciál.

• Viac o projekte Zdravá škola nájdete TU: