• Základná škola v Žabokrekoch je škola s ročníkmi prvého stupňa 1 až 4. Je všestranného zamerania s dôrazom na kvalitné výchovno-vzdelávacie služby s kvalifikovaným personálnym obsadením.

Vzdelávanie je vedené klasickými i modernými metódami ( ITV, Krok za krokom, Otvorená škola). Našou snahou je vytvárať príjemné prostredie, aby sa škola stala pre Vaše deti  druhým domovom.

Kladieme dôraz na upravené a estetické prostredie tried i vonkajšieho areálu. Vnútorné i vonkajšie priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou, vďaka čomu patrí naša škola medzi najkrajšie v okolí.

• Rozvíjame priateľskú atmosféru medzi žiakmi i rodičmi. Pri menšom počte žiakov v triedach plne využívame individuálny prístup ku potrebám každého dieťaťa.

• Poskytujeme možnosť integrácie detí s poruchami učenia a správania, integráciu nadaných detí - na škole pracuje asistent učiteľa.

• V rámci Školského vzdelávacieho programu vyučujeme od 1. ročníka anglický jazyk.

• Súčasťou vzdelávania a školského života sú aj aktivity spojené s kultúrno-spoločenským životom: tvorivé dielne, tematické dni, športové podujatia, ľudové tradície.

• Organizujeme lyžiarsky, plavecký kurz a školu v prírode.

• V SZUŠ DeepDance Žabokreky môžu deti svoje záujmy rozvíjať v odboroch: výtvarný, tanečný, folklórny, hra na nástroj, alebo

• Žiaci môžu tiež navštevovať krúžky: Čitateľský, S prírodou hravo, Športový, Mladý záchranár, Anglický jazyk.

• Zúčastňujeme sa športových, výtvarných a vedomostných súťaží v rámci okresných a celoštátnych kôl.

Pozitívom pre rodičov a žiakov je možnosť využitia ŠKD od 6:00 do 16:15 hod, cestujúci žiaci majú zabezpečené bezpečné dochádzanie do školy.