• Národná linka na pomoc deťom v ohrození

        • Národná linka na pomoc deťom v ohrození je jednou z aktivít Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím, ktorý je implementovaný Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny. Jej účelom je deťom ohrozeným násilím poskytnúť krízovú intervenciu, poradenstvo a prevenciu online dištančnou formou. Odborným garantom projektu  je Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch.

          Deti sa stretávajú s rôznymi podobami násilia, ponižovaním, fyzickým alebo psychickým násilím kyberšikanou, sexuálnym násilím. Ochrániť ich dokáže len rýchly a účinný zásah.

           

          Vyškolení odborníci vedia poskytnúť deťom pomoc, poradenstvo alebo podporu. Spojiť sa s nimi je možné cez chat na webovej stránke www.viacakonick.sk alebo cez mobilnú aplikáciu. Ich výhodou je predovšetkým jednoduché ovládanie, dostupnosť  ako aj funkcia okamžitého ukončenia komunikácie či vymazanie histórie.

          Dieťa, ktoré sa cíti byť ohrozené, sa rovnako môže zveriť so svojím problémom a žiadať o pomoc aj prostredníctvom e-mailu na adrese pomoc@viacakonick.gov.sk

          Národná linka na pomoc deťom v ohrození VIAC AKO NI(C)K poskytuje pomoc deťom bezplatne, v nepretržitej prevádzke, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

          web: Národná linka na pomoc deťom v ohrození

        • Linka detskej dôvery

        • Linka detskej dôvery poskytuje telefonické (hlasové) služby (0907 401 749) v pracovné dni od 8.00 do 20.00 hod. V prípade, že Vám nedvíhame, buďte trpezliví, práve v tom čase sa venujeme inému klientovi.

          e-mail: odkazy@linkadeti.sk

          Na mailovú adresu nám môžu napísať deti i dospelí. Na otázky odpovedajú psychológovia a sociálni pracovníci v pracovných dňoch do 24 hodín. Otázky, ani odpovede nie sú z dôvodu dodržania dôvery a anonymity zverejnené. Poradenstvo je bezplatné. Na e-mailový kontakt môžete využiť formulár na našej stránke. Pred odoslaním mailu si skontroluj, či je správne napísaná Tvoja adresa.

          Prosíme našich klientov, aby nám nenechávali odkazy na sociálnych sieťach (Twiter, Twoo, Badoo a pod.). Na tieto odkazy neodpovedáme.

          Skype: @linkadeti

          Linka detskej dôvery využíva program Skype v čase telefonickej poradne a len na hlasové služby, bez web kamery. Cez Skype LDD neuskutočňuje konferenčné hovory, ani e-mailové poradenstvo, či chat.

          Chat

          Chat Linky detskej dôvery Na tomto chate sme k dispozícii každý pracovný deň od 8.00 do 19.00. hod. pre deti, mladých ľudí i rodičov. Na tomto mieste môžeš s nami hovoriť o čomkoľvek, čo Ťa trápi.

          web: Linka detskej dôvery

        • Linka dôvery Nezábudka

        • Kvalifikované poradenstvo poskytujú vyškolení odborníci z oblasti psychológie, psychiatrie a sociálnej práce, ktorí sa pravidelne odborne školia na aktuálne témy z poradenskej praxe. Okrem toho poradcovia absolvujú pravidelné supervízie, tímové aj individuálne, pod vedením skúsených akreditovaných supervízorov: PhDr. Helena Grófová, PhD., prof. PaedDr. Vladimír Labáth, PhD., prof. PhDr. Ján Gabura, PhD.

          Ocitli ste sa v psychicky náročnej životnej situácii Vy alebo niekto blízky? Prežívate akútnu krízu a dlhodobý tlak sa pre Vás stáva psychicky neúnosný? Trápia Vás depresívne nálady, úzkosť, myslíte na najhoršie? Náš tím profesionálov s dlhoročnou praxou je tu pre Vás 24 hodín denne. Vyhľadať pomoc nie je prejavom zlyhania a slabosti, naopak, je to prejavom sily človeka, postarať sa o seba či svojich blízkych.

          Nonstop telefonická poradňa (bezplatná): 0800 800 566

          web: Linka dôvery Nezábudka

        • Linka detskej istoty 

        • Každý z nás má právo na to, aby bol šťastný, aby mu bolo dobre v škole, doma keď sa hrá, keď je s rodičmi, kamarátmi ... alebo na internete. Prídu však chvíle, kedy môžeš mať pocit, že niečo nefunguje a tebe nie je dobre. Niekto ti ubližuje, rodičia sa hádajú, dostal/a si zlú známku, nevieš sa poriadne naučiť, pohádal/a si sa s kamarátmi/ kamarátkami...

          Telefonovať môžeš kedykoľvek, keď sa potrebuješ o niečom porozprávať alebo ťa niečo trápi. Linka 116 111 funguje celý deň a celú noc, počas školských dní, víkendov aj počas prázdnin. Niektoré deti si mýlia Linku so zábavou. Volajú len zo žartu a neuvedomujú si, že práve v tom čase môže niekto potrebovať vážnu pomoc. Ak sa chceš len zabávať, poobzeraj sa okolo seba a zapoj fantáziu. Nezneužívaj Linku... raz ju možno budeš potrebovať aj ty.

           

          Bezplatná anonymná nonstop linka:

          Linka 116 111
          je telefónne číslo, na ktoré môžeš hocikedy zavolať, keď ta niečo trápi.

          Linka 116 000
          je telefónne číslo, na ktoré môžeš zavolať, keď si sa stratil/stratila alebo vieš o kamarátovi/ kamarátke, ktorý/ktorá nemajú domov.

          web: Linka Detskej Istoty

        • Ipčko

        • Internetová poradňa pre mladých IPčko.sk je najznámejším projektom občianskeho združenia IPčko. Náš tím tvoria mladí, špeciálne vyškolení psychológovia, sociálni pracovníci a talentovaní študenti týchto odborov. Naši poradcovia pomáhajú mladým ľuďom v náročných situáciách preto, že chcú- vo svojom voľnom čase ako dobrovoľníci. Prechádzajú rozsiahlym 370 hodinovým akreditovaným tréningom a pracujú pod pravidelnou expertnou supervíziou. 

          V IPčko.sk prepájame najnovšie psychologické poznatky s technológiami a využívame ich v prospech mladých ľudí. Denne sme svedkami toho, ako mladí ľudia, ktorí nás kontaktujú cez našu internetovú linku dôvery IPčko.sk, znova naštartujú svoje životy. Fandíme im a tešíme sa, že ich môžeme na ceste “von z tmy” sprevádzať.

           

          Chatová poradňa

          Na chat poradni sme tu pre Teba nonstop. Poradenstvo  Ti poskytujeme anonymne, online  a bezplatne. Pre vstup do online chatovej poradne klikni na chat aplikáciu (vpravo dole) a zadaj akúkoľvek  svoju prezývku. Ak sa chceš porozprávať, hľadáš ďalšie informácie, potrebuješ radu v témach vzťahov,  lásky, rodiny či šikany v škole alebo potrebuješ pomoc, stačí, ak napíšeš niektorému z našich odborne vyškolených poradcov, ktorí sú práve online.

          Využívaním našich služieb súhlasíš so zásadami pomoci, tak si ich, prosím, prečítaj.  Na chatovej poradni si zvykneme tykať, určite to môžeš skúsiť tiež.Napíš nám aj vtedy, ak sa cítiš sám, si smutný, riešiš otázky zmyslu života alebo ak nevieš ako ďalej.

          odkazna poradňu: Chatová poradňa

           

          Mailová poradňa

          Mailové poradenstvo poskytuje alternatívu k nášmu poradenskému chatu. Prostredníctvom mailovej poradne nám môžeš napísať viac o tom, čo v živote prežívaš,potrebuješ poznať odpovede na obšírnejšie otázky alebo hľadáš právnu pomoc.

          Napísať nám môžeš buď prostredníctvom kontaktného formulára alebo aj zo svojho mailu na adresu poradna@ipcko.sk. V oboch prípadoch máš zaručenú mlčanlivosť (s výnimkou informácií, ktoré súvisia s trestnou činnosťou).

          Tvoja správa sa zobrazí iba nám, v mailovej schránke a odpoveď na ňu iba v Tvojej mailovej schránke. Ak nám píšeš cez kontaktný formulár, pozorne zadaj svoju adresu, na ktorú máme poslať odpoveď. Ak zadáš mailovú adresu zle, nebudeme Ti môcť odpoveď odoslať.

          V závislosti od vyťaženosti poradne sa snažíme odpovedať v najkrajšom možnom termíne, maximálne do 24 hodín. Keďže je poradňa je anonymná, preto sa v správe nemusíš podpisovať svojim skutočným menom. Ak od nás odpoveď nedostaneš, skús napísať správu ešte raz, zo svojho mailu alebo si skontroluj, či náhodou nemáš plnú schránku.

          web: IPčko.sk

           

           

        • Stalosato.sk

        • Cieľom kampane s názvom Stalo sa TO je poukazať na fenomén groomingu, sexuálneho zneužívania a vykorisťovania deti a mladých ľudí v online priestore.

          Jej cieľom je tiež prostredníctvom webu stalosato.sk, letákov a spolupráce s odborníkmi i influencermi šíriť informácie o tom, ako sa na internete chrániť, právach dieťaťa a mladého človeka, ako možno povedať “nie”, kde možno vyhľadať pomoc a ako v prípade potreby správne postupovať.

          Stalo sa TO aj tebe?
          Stalo sa Ti, že Ťa niekto na internete oslovil a pýtal sa Ťa otázky, niekedy až intímne, ktoré Ti neboli príjemné? Stalo sa Ti, že Ti bez žiadania poslal svoje nahé fotky alebo ukazoval podobné zábery na videokamere?

          Alebo od Teba niečo podobné žiadal a nútil Ťa do toho? Stalo sa Ti, že niekto sa vyhráža, že Tvoje fotografie alebo videá zverejní alebo tak urobil?

          Ak sa to deje alebo stalo Tebe (alebo niekomu v Tvojom okolí), môžeš mať pocit, že nie je cesty von. Preto sme vytvorili túto stránku. Nájdeš tu všetky informácie o tom, ako a kde získať pomoc. Nie si v tom osamote. Pomoc a riešenie VŽDY existuje!

          web: stalosato.sk

        • [ne]normálne

        • Naše občianske združenie IPčko už takmer tri roky prevádzkuje internetovú poradňu pre mladých IPčko.sk. Päťdesiat odborne vyškolených poradcov (dobrovoľníkov) poskytuje psychologickú a sociálnu pomoc mladým ľuďom vo virtuálnom priestore.

          Problémy, s ktorými sa na nás mladí obracajú do veľkej miery ovplyvňujú ich prežívanie. Neraz sa stáva, že ľudia, ktorí k nám prichádzajú, sa za svoje ťažkosti hanbia a priznávajú, že vo svojom okolí nenašli nikoho, kto by ich vedel pochopiť a podať im pomocnú ruku. Hlavou im víri množstvo otázok, odpovede však neprichádzajú.

          A tak po nich iniciatívne pátrajú sami. Prvé kroky vedú na internet, kde hľadajú rady či skúsenosti iných, no nemusia nájsť zaručene správne odpovede. Vytvorili sme pre nich bezpečné miesto na internete, kde nájdu odpovede na ich trápenia, či na trápenia svojich blízkych a rodiny.

          Ľudia zistia, že nie sú sami so svojimi myšlienkami, pocitmi, či otázkami a hlavne im ukážeme, že mať problémy, hovoriť o nich a hľadať na ne riešenia je niečo celkom normálne. Súčasťou nášho portálu sú videorozhovory s odborníkmi na konkrétne témy, príbehy mladých, ktorí sa rozhodli naštartovať svoj život, blogy, diskusné fórum a čoskoro pridáme aj kontakty na odborníkov v regiónoch.

          Spoločne s našou už zabehnutou internetovou poradňou IPčko.sk tak vznikne unikátne prepojenie priamej pomoci a potrebných informácií.

          web: nenormalne.sk

        • Dobrá linka

        • Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením - PORADŇA BEZ BARIÉR.

          Dobrá linka je projekt občianskeho združenia IPčko, ktoré vzniklo v roku 2012 a už 10 rokov pomáha cez internet mladým ľuďom, ktorí sa ocitli v náročných krízových situáciách.  IPčko získalo za svoju prácu viacero ocenení bolo, projektom roka 2012, je členom Asociácie liniek pomoci a Koalície pre deti  Slovensko.

          e-mailová poradňa
          Dobrá linka poskytuje nonstop bezplatné a anonymné e-mailové psychologické poradenstvo. Napísať nám môžeš kedykoľvek, keď je Ti ťažko, cítiš sa osamelo, nevieš ako ďalej.

          chatová poradňa
          Na chatovej poradni Dobrej linky sme tu pre Teba anonymne a bezplatne v pracovných dňoch od pondelka do piatka vždy od 15:00 do 20:00 hod. Naši poradcovia a poradkyne sú pripravené komunikovať o všetkom, čo práve potrebuješ a prežívaš.

          videoporadňa
          Video poradňa Dobrej linky je tu pre všetkých ľudí so sluchovým postihnutím, ktorí komunikujú v posunkovom jazyku. Sme tu pre Teba každý utorok a štvrtok od 15:00 do 20:00.

          Potrebuješ pomoc? Ubližuje Ti niekto? Alebo máš otázky, na ktoré nevieš odpovedať? Vysmieva sa Ti niekto? Máš strach a nevieš, čo máš robiť?

          Pohľadaj niekoho v Tvojom okolí, komu dôveruješ (priateľ, spolužiak, učiteľ, rodič, teta, ujo )… nezostávaj so svojím problémom osamote. Ak nikoho takého nenájdeš, vedz , že je tu mnoho dobrých ľudí, odborníkov, ktorí Ti dokážu pomôcť. Neváhaj a kontaktuj ich.

          V prípade, že ti viac vyhovuje telefonický kontakt, sme tu pre Teba anonymne – bezplatne a nonstop aj na Krízovej linke pomoci na telefónnom čísle: 0800 500 333

          web: dobralinka.sk

        • Detstvo bez násilia

        • Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch, skrátene NKS, je organizačná zložka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR od roku 2014.

          Násilie na deťoch má rôzne podoby, je páchané v rôznych prostrediach a zo strany rôznych osôb. Rovnako prierezová by mala byť aj koordinácia jeho riešenia na národnej aj miestnej úrovni.

          web: detstvobeznasilia.sk

        • Pomoc

        • Združená linka pomoci je súčasťou projektu Zodpovedne.sk, ktorý podporuje Európska komisia v rámci programu Connecting Europe Facility.

          Rovnaké linky nájdete vo väčšine krajín Európy a ich cieľom je koordinovaná pomoc, poradenstvo pre zodpovedné používanie internetu, mobilnej komunikácie a nových technológií.

          Linka pomoci Pomoc.sk vznikla združením Linky detskej istoty, linky pomoci projektu Zodpovedne.sk a Linky detskej dôvery.

          Cieľom linky Pomoc.sk je zastrešiť aj ďalšie projekty, ktoré prevádzkujú alebo plánujú spustenie telefonického, četového či emailového poradenstva a tak spoločne skvalitniť a zefektívniť poskytované služby.

          Telefónna linka
          Nonstop bezplatná telefonická pomoc na čísle 116 111

          Čet
          Online čet s operátorom denne od 18:00 do 22:00 zabezpečuje Linka detskej istoty (aktuálne výnimky nájdete na www.ldi.sk) - Livechat

          e-mail
          Konzultácie pomocou emailu: potrebujem@pomoc.sk

          web: pomoc.sk